Szukaj

Informacje

Metoda DiaCor i opis badania

Aparaturowo-programowy zestaw diagnostyczny "DiaCor" przeznaczony jest do kontrolowania funkcji organizmu człowieka i pomocy w wychodzeniu z uzależnień alkoholowych.

Czytaj więcej: Metoda DiaCor i opis badania

VEGA TEST

Medycyna XXI wieku - zapisy tel. 32 258-62-89 , 604-096-630

 

Systemowa terapia Bio informacyjna VEGA TEST

 

VEGA TEST, to unikalny zestaw aparatury diagnostycznej wykorzystującej spektrum drgań elektromagnetycznych, które są wysyłane przez poszczególne narządy i układy ciała i poprzez ich przetworzenie, w oparciu o bardzo zaawansowaną technologię urządzeń, ujawnia zaburzenia czynności układów i narządów organizmu. Metoda VEGA TEST pozwala zdiagnozować w trakcie jednego badania stan całego organizmu. Wykrywa pierwsze sygnały chorobowe niemożliwe do stwierdzenia USG, RTG, tomografia, które uwidoczniają zmianę już ukształtowaną. VEGA TEST wykrywa dolegliwości wobec których medycyna akademicka nie może postawić jednoznacznej diagnozy i odszukać przyczyny choroby (np. bóle głowy, stan przewlekłego zmęczenia) Podczas terapii tego typu nie doprowadza się do organizmu prądu. Elektrody, które pacjent trzyma w ręku pełnią funkcję anteny. Do samoregulacji w terapii wykorzystuje się charakterystyczne tylko dla danego człowieka, jego własne drgania elektromagnetyczne (bio sygnały) istniejące w jego organizmie i wokół niego. Ponieważ wibracje własne organizmu mają naturę elektromagnetyczną można je wychwycić, przetworzyć dzięki nowoczesnej elektronice w drgania terapeutyczne.

Czytaj więcej: VEGA TEST

Chirurgia fantomowa

CHIRURGIA FANTOMOWA jest najskuteczniejszą metodą uzdrawiania w naturoterapii i jedną z najtrudniejszych do opanowania ze względu na ogrom wiedzy jaką należy posiąść, jak również niezbedny odpowiedni rozwój duchowy umożliwiający "otwieranie drzwi", za którymi wchodzimy w "inny wymiar"

Urszula Mól - posiada własny ogromny potencjał energetyczny, który już sam jest mocną bronią w walce z chorobami, a ów potencjał połączony z chirurgią fantomową sprawia że niemożliwe staje się możliwe.

Czytaj więcej: Chirurgia fantomowa

Tradycyjny masaż Tajski

Nazywam się Maciej Bobrowski. W 2006 w Londynie uzyskałem dyplom międzynarodowej organizacji ITEC. Masaż tajski jest moją ulubioną formą masażu, ponieważ widzę jego zadziwiającą skuteczność i moc działania. Wykonuje się go na podłodze a pacjent jest w luźnym ubraniu, co jest dla niego bardzo komfortowe. Zabieg trwa około 1 godziny, ale może tez trwać 1,5 godziny, w zależności od potrzeby. Możliwość specjalizowania masażu pod indywidualne potrzeby: np.: masaż pleców dolnych lub górnych, masaż nóg...Już po jednym masażu można odczuć znaczącą poprawę odczuwania swojego ciała energii i ruchliwości, czasem gdy sytuacją jest trudniejsza potrzeba więcej masaży. Wykonuję również masaż relaksacyjny oraz Reiki.

Czytaj więcej: Tradycyjny masaż Tajski

Psychoterapia

Przepraszamy strona w budowie

Hydrokolonoterapia - gabinet

Tel. (32) 258-62-89

Magazyn Zdrowia opracował dziennikarz, Sam Biser (wydanie specjalne)

"Kiedy oczyścisz swoje jelita, będziesz miał pełne, regularne wypróżnienia - dwa razy dziennie."

V.E. Irons - Ekspert w dziedzinie chorób jelit

Sądząc z ogromnej ilości korespondencji, pośród naszych czytelników szerzą się takie choroby, jak: zaparcia, biegunki, stany zapalne jelit i hemoroidy. Wierzcie, że problem jelit jest najczęściej poruszanym tematem na lamach naszego magazynu.

Schorzenia jelit są czymś znacznie większym, niż zwykłym strapieniem. Niosą za sobą liczne niewygody. Zmuszają nas do zrobienia grafiku codziennych obowiązków i dostosowania nawyków higienicznych. Są przyczyną bólu - na przykład, ostre bóle towarzyszące biegunce, boleści wywołane zaparć i ami, czy też dokuczliwe, piekące owrzodzenia okrężnicy i intensywny ból towarzyszący hemoroidom.

Jednakże, według teorii pana V.E. Irons'a, żaden człowiek nie musi cierpieć z powodu dolegliwości jelit. Pan Irons jest szeroko znanym w medycznych kręgach jako wybitny specjalista chorób jelit. Przez ostatnie 58 lat zorganizował liczne seminaria, tak w Stanach Zjednoczonych jak i w Kanadzie, na temat: "W jaki sposób pozbyć się i wykorzenić wszelkiego rodzaju choroby jelit."

Pan Irons otrzymał dyplom ukończenia Uniwersytetu Yale, w stanie Connecticut. Wcześniej zarządzał V.E. Irons Company w Notick, w stanie Massachusetts, która zajmowała się produkcją licznych wyrobów w oparciu o naturalne składniki. Kilka z nich wykorzystano z powodzeniem, aby poprawić pracę jelit.

Nasze pierwsze interwiu z panem Irons'em miało miejsce w roku 1977. Do marca roku 1993 (i naszego kolejnego spotkania) pozostawał wciąż aktywny, mimo że skończył właśnie 98 lat. Towarzyszyła mu żona, 181etni syn i dwie córki w wieku 22 i 25 lat, trzy prawnuki i jedna praprawnuczka. Rodzina rezyduje w Kalifomi i kontynuuje tak ważną pracę, rozpoczętą przez tego wybitnego człowieka.

Raport przedstawiony poniżej jest przedrukiem naszego pierwszego i zarazem przełomowego spotkania.

"Byliśmy mile zaskoczeni spotkaniem z panem Irons'em. Wiedzieliśmy, że właśnie skończył 82 lata, byliśmy więc przygotowani na rozmowę ze starcem. Zamiast tego, wkroczył prężnym krokiem krzepki, dynamiczny mężczyzna, o roziskrzonym spojrzeniu i promieniujący zdrowiem. Pan Irons zaskoczył nas ponownie wiadomością, że jest dumnym ojcem 21 miesięcznego chłopca. W tym to czasie, pan Irons mieszkał w Kalifornii ze swoją żoną, niemowlęciem i dwójką ich dzieci w wieku 6 i 9 lat, oraz czwórką prawnucząt (w wieku od 5 do 7 lat) z pierwszego małżeństwa.

Podczas naszego interwiu, pan Irons poruszył następujące tematy:

  • dlaczego tak wielu ludzi cierpi na liczne dolegliwości jeliK i dlaczego nawet o tym nie wiedzą
  • jaka jest główna przyczyna złej pracy jelit
  • dlaczego dolegliwości jelit prowadzą do awitaminozy, bez względu na ilości przyjmowanych witamin
  • jak zatrzymać chroniczną biegunkę w ciągu kilku godzin
  • jak pozbyć się hemoroidów, zmieniając ogólnie przyjętą pozycję ciała w czasie wypróżnienia
  • przełomowy program oczyszczania jelit, który pomoże zakończyć twoje kłopoty z układem trawiennym raz na zawsze"

Na zakończenie interwiu zapytaliśmy pana Irons'a, skąd bierze się jego niezwykła witalność. Odpowiedział: "Przestrzegam następującą zasadę"

"Ludzie, którzy nawet nie są świadomi swoich dolegliwości jelit, są przeważnie w złym stanie zdrowia."


BISER: Jak wielu ludzi cierpi na dolegliwości jelit?

IRONS: W oparciu o obliczenia statystyczne, które mam przed oczyma, mogę stwierdzić, że około 70 milionów Amerykanów. Statystyki obejmują jedynie tych ludzi, których problem dojrzał na tyle, że zmusił ich, aby skonsultowali się z lekarzem.

Prawdopodobnie istnieje dalszych kilka milionów ludzi, mających kłopoty z jelitami, którzy leczą się sami, używając środków przeczyszczających i innych lekarstw. Jako przykład mogę podać, że sprzedaż naszych własnych środków oczyszczających jelita zaczęła tak gwałtownie rosnąć, iż z trudem udało nam się zaspokoić potrzeby rynku.

BISER: A jednak, znam wielu ludzi - na przykład moich przyjaciół i współpracowników - którzy nie cierpią na żadne schorzenia jelit.

IRONS: Jest to możliwe, jednakże wielu ludzi jest nieświadomych swoich dolegliwości jelit i ogólne mówiąc, są oni w złym stanie zdrowia. Wiele razy słyszałem, jak ktoś mówił: "Oh, moje jelita z pewnością pracują dobrze, bo mam kilka wypróżnień dziennie." Jednakże, może on mieć kilka wypróżnień dziennie, gdyż jego okrężnica, tj. część końcowa przewodu pokarmowego skurczyła się i uległa uszkodzeniu, tak że ujście przypomina bardzo mały otwór. Aby wydalić zaległą masę potrzebnych jest kilka wypróżnień. Tak więc, liczne wypróżnienia nie koniecznie świadczą o fakcie, że twoje jelita są zdrowe.


"Jeśli musisz natężać się, albo jeśli musisz czytać czasopismo, czekając na wypróżnienie, znaczy to, że cierpisz na obstrukcję."

BISER: W takim razie skąd wiesz, kiedy twoja okrężnica pracuje prawidłowo?

IRONS: Kiedy okrężnica jest zdrowa, będziesz miał dwa, prawidłowo uformowane wypróżnienia dziennie. Każdego ranka powinieneś mieć pełne wypróżnienie - stolec

o długości 2 do 4 stóp (1 stopa - ok. 30 cm.) Później w ciągu dnia, powinno być kolejne wypróżnienie, wielkości połowy porannego. Sam stolec powinien być oddany bez żadnego wysiłku i w kilka sekund.


"Problemy jelit mogą być przyczyną awitaminozy, bez względu na to, jak wartościowa jest twoja dieta i jak dużo witamin przyjmujesz."

BISER: Jaki kolor powinien mieć zdrowy stolec?

IRONS: W zależności od tego, co zjadłeś, kolor twojego stolca może ulegać zmianom. Jednakże, zazwyczaj powinien mieć kolor brązowy. Kolor żółty czy jasno szary, albo przypominający bulion z kury świadczy o dolegliwościach.

BISER: Jakie są oznaki chorób jelit?

IRONS: Jeśli musisz się natężać, albo czytać gazetę, czekając na wypróżnienie, to znaczy, że cierpisz na zaparcia. Inną oznaką nieprawidłowej pracy jelit jest oddawanie zbyt małej ilości stolca, zbyt cienkiego albo bardzo twardej konsystencji. Nie powinno w nim być śluzu, częściowo strawionego pokarmu, ani śladów krwi.

BISER: Dlaczego choroby jelit uważa się za poważne ?

IRONS: Kiedy nie wydalasz wszystkiego, resztki substancji kałowej osadzają się na ściankach okrężnicy i w jej zagłębieniach, tworząc złogi. Dlatego więc, każdy, nawet najlżejszy przypadek zaparcia traktowany jest poważnie.

Widzisz, normalnie twoje ciało wypycha wszelkie odpadki z okrężnicy przez 18 do 24 godzin. Jednakże, jeśli nie wypróżnisz się całkowicie, to całymi dniami będą one zalegały w jelitach. W dodatku, jeśli substancja kałowa osadzi się na ściankach jelita, będzie zalegać całe tygodnie, miesiące czy nawet lata. Wiem, że brzmi to niewiarygodnie, ale zalegająca masa będzie cię irytować. Będzie powodować spastyczne skurcze i podrażnienia, utrudniać przyswajanie pokarmu i blokować pracę jelit.

Po trzecie, złogi zaczną gnić, wydzielać toksyny i trujące gazy, które przedostaną się do krwi i zatrują wszystkie organy i tkanki twojego ciała. Zatruta krew nie pozwoli usunąć zainfekowanych komórek. Tak więc, cały twój organizm będzie zatruty przez zalegające substancje. Nic więc dziwnego, że zaczniesz cierpieć na wiele różnych dolegliwości, jak ciągłe zmęczenie, bezsenność, nerwowc^^ rozdrażnienie, nieregularna miesiączka, artretyzm i inWr Stan ten może prowadzić do takich poważnych schorzeń jak choroby serca czy niektóre odmiany raka.

Moim zdaniem, istnieje tylko jedna rzeczywista i niebezpieczna choroba i jest nią samozatrucie. Nieczystości zalegające w naszym organiźmie zabijają nas.

Tak więc, próbuję was przekonać, że dopóki nie oczyścicie swoich jelit, nie będziecie cieszyć się dobrym zdrowiem.

BISER: Jaka jest przyczyna złej pracy jelit?

IRONS: Istnieje kilka przyczyn. Na przykład, jeśli nie pijesz wystarczająco dużo wody, twój stolec będzie zbyt suchy. To samo stanie się, jeśli będziesz ignorował sygnały parcia. Im dłużej stolec będzie pozostawał w jelitach, tym będzie coraz bardziej suchy, gdyż twoje ciało wyciągnie całą wilgoć z niego. Stolec trudno będzie wydalić i zaczną grozić ci zaparcia.

Następną przyczyną złego funkcjonowania jelit jest brak fizycznych ćwiczeń. Podobnie jak muskuły, jelita odnoszą korzyści z regularnych ćwiczeń. Jeśli prowadzisz siedzący tryb życia, twoje jelita stają się słabe i z trudnością wykonują swoją pracę wydalniczą.

Przyczyny wymienione powyżej nie są jeszcze takie ważne. Najważniejszą przyczyną jest złe odżywianie się. Większość ludzi nie zjada wystarczającej ilości wysokokalorycznego pożywienia, niezbędnej do odżywiania mięśni i komórek jelit. W konsekwencji jelita stają się leniwe i tracą tonus, czyli napięcie mięśni.

Uboga dieta, poza osłabieniem jelit jest także przyczyną twardnienia stolca. Na przykład, jeśli jesz dużo rafinowanego cukru i mąki, twój stolec będzie zbyt suchy. Ponadto, jeśli w twojej diecie brakuje produktów nie łuszczonych, w jelitach nie będzie wystarczającej ilości naturalnych włókien, niezbędnych do wydalenia kału.

Nawiasem mówiąc, chociaż dieta jest główną przyczyną leniwej pracy jelit, to samo pożywienie NIE wpływa na choroby. Na seminariach spotkałem tysiące ludzi, którzy przez wiele lat odżywiali się bardzo dobrze, a mimo to cierpieli na zaparcia.

BISER: Dlaczego tak się dzieje ?

IRONS: Istnieją dwie przyczyny. Pierwsza mówi, że człowiek może uszkodzić sobie jelita, jeśli przez dłuższy czas będzie odżywiał się źle. Jeśli tak się stanie, to wówczas jest już za późno, by zmienić samą tylko dietę. Druga mówi, że kiedy zalegający kał stanie się bardzo twardy i gruby, to sama dieta nie poradzi sobie z tym.


"Kiedy twoje jelita są w złej kondycji, to otręby mogą zatkać je całkowicie."

BISER: Otręby w dzisiejszych czasach stały się modne, czy rzeczywiście sq takie dobre i czy mogą pomóc wydalić zalegający kał?

IRONS: Nie. Jeśli chodzi o otręby, zalecam daleko idącą ostrożność. To, co otręby najlepiej potrafią zrobić, to przepychać strawione resztki pożywienia do środka zapchanego jelita. Ale nie pomogą ich wydalić. W większości jelita są tak poskręcane, zapchane i zaskorupiałe, że ani otręby, ani też żadne inne strawione pożywienie nie odczopuje ich. Inaczej mówiąc, jeśli twoje jelita dają ci się we znaki, są poskręcane, zapchane i wywołują irytację - na co dzisiaj cierpi wielu ludzi - to otręby są zbyt mulące dla nich. Jeśli twoje jelita są w złym stanie, to otręby mogą zapchać je kompletnie.

40 lat temu, kiedy ludzie byli zdrowsi, otręby z pewnością wspomagały dietę. Obecnie, jestem przekonany, że dla większości ludzi otręby są zbyt niebezpieczne.

BISER: Jaka jest twoja opinia na temat środków przeczyszczających ?

IRONS: Zapomnij o środkach przeczyszczających. Używaliśmy ich przez ostatnie 40 lat, zupełnie nie zdając sobie sprawy z tego, co robimy. Wszelkie produkty o działaniu przeczyszczającym, w tym również ziołowe, są chemicznym stymulatorem dla tkanek jelit, zmuszają je do pracy, osłabiają i uzależniają na dłuższy czas. Nie brzmi to za dobrze, czyż nie tak?

I nawet, jeśli niektóre z nich są bezpieczne, to w dalszym ciągu twierdzę, że nie będą one w stanie wydalić nagromadzonej przez lata stwardniałej substancji.


"Aby uwolnić się od substancji kałowej, powinieneś poddać się 7-dniowej kuracji oczyszczającej jelita"

BISER: Co więc powinienem zrobić, aby pozbyć się zaskorupiałych złogów?

IRONS: To proste, 7 dniowa kuracja oczyszczająca pomoże wydalić nagromadzone substancje, co przyniesie szybką i długo trwającą ulgę w cierpieniach. Kuracja ta da ci także szczególną szansę ODZYSKANIA wigoru.

Opracowany przeze mnie program pomaga stymulować, zmiękczyć stolec i wydalić zaskorupiałą substancję. Dopóki to nie nastąpi, nie wydalony kał w jelitach tworzy istną kloakę, nieustannie pompując toksyczne związki do krwi.

Kuracja nie należy do łatwych. Jednakże, nie pozbędziesz się żadnej chronicznej dolegliwości, dopóki twoje jelita nie staną się na powrót CZYSTE.

Kuracja polega na 7 dniowej głodówce. Jednak nie będziesz czuł głodu, kiedy zaczniesz przyjmować nasz produkt o nazwie Intestinal Cleanser. Jest to produkt uzyskany ze specjalnego gatunku nasion rośliny psyllium - jedynej odmiany działającej przeczyszczająco. Cleanser czyści ścianki jelit, utrzymuje w nich wilgoć, rozluźnia stolec, wydala masę kałową.

Intestinal Cleanser powinien być przyjmowany pięć razy dziennie, regularnie co trzy godziny. Łyżeczkę proszku Cleanser wsypujemy do dzbanka z przykrywką, dodajemy 10 uncji (1 uncja- ok. 30gram) wody, bądź soku z owoców czy warzyw, następnie dodajemy 1-2 łyżeczki Bentonite - innego naszego produktu, wytwarzanego na bazie pyłu wulkanicznego. Bentonite działa jak magnetyczna gąbka i ściera toksyny z całego twojego przewodu pokarmowego. Wstrząsamy mocno i pijemy miksturę. Popijamy ją szklanką czystej wody.

Stosowanie 7 dniowej głodówki brzmi niewiarygodnie, ale w rzeczywistości nie jest takie trudne. Zasilając nasz organizm produktem Intestinal Cleanser, nie będziemy odczuwali głodu. Uzupełniająco możemy przyjąć tabletki

o nazwie Greenlife, które są suchym koncentratem wyciągu z ziarna ryżu, jęczmienia i owsa, zebranych z czystych ekologicznie terenów, produktem najwyższej jakości. Tak więc, chociaż nic nie jesz, dostarczane ci są wszystkie niezbędne składniki odżywcze. Jeśli mimo to, wciąż czujesz głód, możesz wziąć więcej Greenlife, aż do 50 tabletek dziennie.


"Kiedy skończysz masaż, wydalisz kawę. Prawdopodobnie, razem z tym wydalisz ogromną ilość substancji kałowej, która oklejała twoje jelita."

BISER: Mam wrażenie, ie będzie mi trudno pogodzić głodówkę 7 dniową z wykonywaniem codziennych obowiązków. Czy możesz podać jakieś inne alternatywy?

IRONS: Jeśli trudno ci jest podjąć 7 dniowy post, to możesz przez miesiąc przyjmować Intestinal Cleanser i Bentonite, dwa razy dziennie - rano i wieczorem, przy czym jeść normalnie. Organizm będzie się oczyszczał i ostatecznie doświadczysz ulgi w bólach wywołanych przez zaparcia i hemoroidy. Chciałbym dodać, że tak wielu ludzi dostrzega szansę poprawy swojego zdrowia, że decyduje się na kurację 7 dniową.

Inną alternatywą jest utrzymanie głodówki przez kolejne trzy dni, w ciągu 3 do 4 tygodni. Rezultaty są także dobre, ale nie tak oczywiste, jak postu 7 dniowego.

Pamiętaj, że dopóki twoje jelita nie będą CAŁKOWICIE oczyszczone, chroniczne dolegliwości nigdy nie zostaną uleczone.

BISER: Co jeszcze mógłbyś' nam polecić?

IRONS: Zalecam, aby każdy uczestnik programu przez siedem kolejnych dni robił sobie lewatywę ze specjalnego gatunku kawy. Niektórzy decydują się na cztery lewatywy w ciągu dnia.

Jeśli ktoś nie jest obeznany z tym tematem, to wyjaśniam, że lewatywa ma dwa zadania. Po pierwsze, działa jak rozpuszczalnik, po drugie, pobudza mięśnie jelit, aby mogły wyrzucić zalegające substancje.

Zalecam też masaż jelit, w czasie lewatywy.

BISER: Opisz, proszę na czym polega procedura lewatywy i w jaki sposób należy masować jelita.

IRONS: Oczywiście. Bierzemy 12 do 15 łyżeczek kawy naturalnej, nie rozpuszczalnej, zalewamy galonem (ok.4 l) wody, gotujemy przez 10 minut. Zdaję sobie sprawę, że kawa będzie mocna, ale przecież nie będziesz jej pił. Podziel to na 8 porcji. Jeśli galon kawy wydaje ci się zbyt duży, pamiętaj, że musisz uzupełnić wydalony płyn.

Następnie, opłucz odbytnicę ciepłą wodą, co ułatwi ci powstrzymanie kawy. Nalej 2 kwarty (1 kwarta - ok. 1l) kawy do pojemnika. Nie musisz używać długiego węża, nie musisz też go natłuszczać. Upewnij się, czy kawa nie jest za gorąca, ani za zimna. W przeciwnym razie, jelita odruchowo się kurcząc, mogą wydalić kawę.

Połóż się na podłodze w łazience, na lewym bokje Umieść pojemnik, nie wyżej, niż 20 cali (1 cal - 2,54cm) nad głową i wprowadź do odbytnicy porcję kawy.

Następnie odsuń wąż i uklęknij. Przyjmij pozycję "na czworakach", głowa i ramiona powinny być niżej, a siedzenie wyżej. Ciężar ciała niech spoczywa na kolanach i jednej ręce. Kiedy będziesz w tej pozycji, jelita opuszczą się i łatwiej się zorientujesz, gdzie wykonać masaż. (Jeśli nie masz kłopotu z ustaleniem pozycji jelit, to możesz leżeć na boku.)

Wolną ręką zacznij masować okrężnicę w miejscu po lewej stronie, w dolnej części żołądka, na odcinku dwóch cali. Używaj swoich palców tak, jakbyś grał gamę na pianinie, albo miesił ciasto. Szczególnie dokładnie ugniataj miejsca, które wyczuwasz pod palcami, zbite w grudy i twarde. Tak długo, dopóki nie zmiękną.

Po 4-5- minutach masażu ustąpi potrzeba wydalenia kawy. Znaczy to, że jest to dobra chwila, aby powtórzyć lewatywę. Połóż się raz jeszcze na boku, wprowadź następną porcję kawy i klęcząc, przez kilka minut masuj jelita.

Kontynuuj w opisany wyżej sposób - porcja kawy, kilw minut masażu i następna porcja kawy. Upewnij się, że masujesz odcinek poniżej żeber. Wtedy zacznij masować ruchem kolistym cały żołądek.

Lepiej nie śpiesz się. Pośpiech spowoduje, że jelita wyrzucą kawę. Jeśli tak się stanie, musisz ponowić próbę.

Kiedy masując, dotrzesz do środka żołądka, uciskaj te miejsca, gdzie złogi wklinowały się. Rozpoznasz je z łatwością po tym, że są zbite i twarde. Masuj je tak długo, aż staną się miękkie - zabierze ci to około 10 minut.

Odcinek jelita od środka żołądka do miejsca położonego najniżej po prawej stronie, wypełniony jest zwykle ogromną ilością zaskorupiałej substancji kałowej. Powinien więc być masowany szczególnie dokładnie.

Jeśli nie uda ci się zmiękczyć złogów, próbuj na nowo następnego dnia i następnego, aż do skutku. Po prostu, musisz wyrzucić te odpady.

Masuj delikatnie dolną część jelita po prawej stronie, aby nie uszkodzić wyrostka robaczkowego, który znajduje się w tym właśnie miejscu.

Kiedy skończysz, spróbuj powstrzymać kawę tak długo, jak to tylko możliwe. Kiedy wykonasz ten zabieg poprawnie, z pewnością wydalisz ogromne ilości substancji, jaka oklejała twoje jelita.

Z początku pojawi się śluz, o zabarwieniu brązowym bądź szarym. Śluz może mieć strukturę meduzy czy białka jajka kurzego."

BISER: Podobny do czego?

IRONS: Kiedy jelita zaczną pozbywać się wszelkiego rodzaju odpadów, najpierw zobaczysz brązowy bądź szary śluz. Śluz może mieć strukturę meduzy bądź białka jajka. Jest ciągliwy jak guma i cuchnie okropnie.

Jeden z pacjentów porównał te masę do łożyska. Zaskoczony, myślał przez chwilę, że wyszło mu jelito. Była to tylko gruba, żylasta błona, która oklejała jego jelita przez lata.

Czasami można zaobserwować mikroskopijne pasożyty. Jedna z pacjentek wydaliła podczas kuracji pół kwarty (0,5 l) pasożytów motylicy wątrobowej.

W końcu zobaczysz wysuszone i zgnite masy, które nosiłeś w swoich jelitach przez lata. Będą tak czarne, jak twoje buty. Zwykle wyrzucane są w niewielkich kawałkach, ale zdarzają się długie, nawet na kilka stóp. Najdłuższy stolec, jaki pamiętam miał 27 stóp długości i był tak czarny jak węgiel. Jeden z mężczyzn zachował go, abym mógł wykonać testy.

Głównie starsi ludzie wydalają całe kwarty tej czarnej substancji. Jeden starszy mężczyzna pozbył się aż 3 galony, tej składowanej przez lata zbitej masy. Ludzie zawsze są zdumieni na widok tego, co gromadzili w swoich wnętrznościach latami.

Na przykład, w programie brała udział jedna młoda kobieta, która od ponad trzech lat była wegetarianką i jadła tylko lekkostrawne pożywienie. Doznała szoku, kiedy zobaczyła całą wydaloną masę, a po pierwszym potężnym wypróżnieniu była lżejsza o całe 5 funtów (lfunt- ok. 450 gram).

Wielu ludzi po wszystkich wypróżnieniach, już na koniec stosuje lewatywę przygotowaną z wody zakwaszonej cytryną bądź z Bentonite - aby wypłukać resztki luźnego kału.

BISER: Co zrobić, jeśli po lewatywie z kawy nie będziemy mieli wypróżnienia?

IRONS: Jest na to kilka sposobów.

Po pierwsze, musisz wykonać poprawnie masaż i ucisnąć mocniej okrężnicę kolanem.

Po drugie, kontynuuj zaleconą kurację następnego dnia bądź przez kolejne dwa dni, dopóki rozluźniony stolec nie zostanie wyrzucony. Jednakże, nie zalecam tego, dopóki nie nauczysz się wytrwałości.

Po trzecie, możesz zastąpić kawę w swojej lewatywie oliwką z oliwek. Jest to kosztowny zabieg, ale działa skuteczniej, gdyż oliwka łatwo rozpuszcza zaskorupiałe złogi. Przygotuj cały galon tego, na wypadek, gdyby nie udało ci się zatrzymać lewatywy.

Po czwarte, gdyby i ta próba zawiodła, jedz na surowo sałatę, owoce i warzywa, tyle ile tylko będziesz mógł. W tym samym czasie nie jedz żadnych protein ani skrobi. Jedynie jedz surowe jarzyny i wyrzuć luźny już teraz stolec.

"Naprawienie uszkodzonych jelit może zająć kilka lat i dłużej."

BISER: Co zrobić, jeśli pacjent nie toleruje lewatywy z kawy?

I RONS: Jest kilka alternatyw. Do kwarty wody możesz dodać: sok z dwóch cytryn albo dwie łyżeczki Bentonite albo rozgnieciony ząbek czosnku albo też dwie łyżeczki soli gorzkiej.

Jeśli odczuwasz lekki niepokój albo nudnością wypij szklankę ziołowej herbaty (catnip). 1-3 łyżeczki ziół zalej szklanką wrzątku. Działa ona tonująco na niestrawność i wycisza nerwy.

BISER: Ile czasu zajmie nam zrobienie lewatywy?

IRONS: Około godziny. Najlepiej jest zatrzymać kawę tak długo, jak to tylko możliwe. W przeciwnym wypadku, nie zdąży ona zmiękczyć substancji kałowych i nie zdziałasz nic.

BISER: Co należy robić dalej, po skończonej kuracji?

IRONS: Radzimy każdemu, aby przyjmował dwa razy dziennie Intestinal Cleanser i Bentonine, tak długo, aż jego stolec nie stanie się zdrowy, jak opisałem wcześniej. Zajmie nam to trochę czasu. Faktycznie, naprawienie uszkodzonych jelit to długoletni proces. W moim przypadku, zajęło mi to całe 10 lat zanim odczułem, że moje jelita pracują prawidłowo.

Polecamy też, aby każdy uczestnik powtarzał tę kurację w odstępach siedmio tygodniowych, od 3 do 7 razy. Nie możecie oczekiwać, aby w jeden tydzień naprawić to, co niszczone było przez lata. Kuracja 7dniowa musi byc powtarzana, aż jelita zostaną dokładnie oczyszczone.

Osobiście robię sobie tą szczególną lewatywę z kawy raz w tygodniu przez kilka miesięcy. Następnie, raz na dwa tygodnie, a w końcu regularnie raz w miesiącu.

A kiedy już twoje jelita zostaną całkowicie oczyszczone, zapobiegawczo dobrze jest kontynuować kurację cztery razy do roku.


"Mój program może zatrzymać chroniczną biegunkę i stany zapalne jelit."

BISER: Jaki rodzaj diety zalecasz stosować po zakończonej kuracji?

IRONS: O ile to możliwe, powinieneś jeść pożywienie bez chemii, bez konserwantów. Gdybyś miał z tym kłopoty, to przynajmniej przyrządzaj 50% potraw na surowo i stopniowo zwiększaj surówki do 60% i następnie do 70%. Dobrze jest przyjmować tabletki Greenlife, które, jak już wcześniej wspomniałem, są źródłem wszystkich niezbędnych składników odżywczych, skompensowanych przez naturę.

Myślę, że twoi czytelnicy wiedzą, jakiego pożywienia należy się wystrzegać: wyrobów mącznych, mleka homogenizowanego, sody i innych zleżałych produktów.

Podsumowując, sam powinieneś wybrać - na podstawie prób i błędów - które pożywienie jest najkorzystniejsze i pobudza twoje jelita do pracy.

Nie ma tutaj reguły, dlatego każdy musi dobrać dietę indywidualnie i ją stosować.

Dobre rezultaty wielu ludziom przynosi dieta owocowa, dlatego też zalecam jedzenie owoców codziennie. Może to być także sałata, cebula i marchew. Co do mnie, to wybrałem jabłka, winogrona i gotowane buraki.

BISER: Opisz zwyczaje higieniczne w toalecie.

IRONS: Po wejściu do łazienki, należy przykucnąć, oprzeć mocno obydwie stopy na desce sedesowej, głowę trzymać prosto. (O ile nie sprawi ci to trudności.) W tej pozycji okrężnica opuszcza się i substancje kałowe są gruntownie wydalane. Kiedy siedzisz na sedesie, jak to czyni większość ludzi, twoja okrężnica jest skręcona. Nie pozwala to na pełne wypróżnienie, tak więc twoje jelita znowu będą zapchane. Każdy powinien praktykować tę pozycję - siedzenie w kucki na sedesie. Jest to szczególnie ważne , gdy dokuczają nam hemoroidy. Hemoroidy powstają podczas silnego parcia, kiedy zwiększa się ciśnienie w naczyniach krwionośnych jelit. Żyły rozszerzają się, stają się przekrwione, miejsca te są bolesne i swędzące. Kiedy przykucniemy, wypróżnienie będzie łatwe, parcie zredukowane, a wówczas hemoroidy znikną.


"Kiedy będziesz doskonale się odżywiał i będziesz miał doskonałe wypróżnienia, to twoje zdrowie będzie także doskonałe."

BISER: Czy twój program oferuje takie pomoc przy biegunkach?

IRONS: Oczywiście.

Przyczyna tego schorzenia jest taka sama: zalegający kał i zatrucie krwi. Biegunka jest obroną organizmu przed toksynami. Organizm odwadnia siebie, wypłukując silnym strumieniem zalegające masy. Kiedy jelita są czyste, taka potrzeba nie występuje. Tak więc, moja kuracja zatrzymuje biegunkę i tym samym likwiduje stany zapalne.

Jeśli nie cierpisz na chroniczną biegunkę, a wystąpiła po zjedzeniu pożywienia, które podrażniło jelita, rób jak następuje. Zmiksuj 3/4 szklanki Bentonite i 1/2 szklanki wody, pij co 1/5 godziny. Zwykle, po tym biegunka powinna ustąpić. Jeśli jednak nie ustąpi po pięciu godzinach, przygotuj 2 szklanki Bentonite na 1 szklankę wody i pij co 2 godziny, aż nastąpi widoczna poprawa.

BISER: Dlaczego nie wyjaśnisz czytelnikom, jaki wpływ na ich zdrowie ma zabieg oczyszczenia jelit?

IRONS: Oh, zmiany są widoczne.

Przede wszystkim w wyglądzie, ich cera będzie zdrowsza. Będą czuć się lepiej. Będą pełni energii, gdyż wydalili z organizmu wszelkie trucizny i teraz mogą lepiej trawić pożywienie. Ich sen będzie lepszy, gdyż ciało jest zrelaksowane i nie drażnione przez toksyny.

Jedna 73 letnia pacjentka, przez wiele lat cierpiąca na zapalenie jelit, w wyniku kuracji otrzymała niespodziewaną nagrodę. Nie tylko pozbyła się bólu jelit, ale jeszcze, jak zapewniała, mogła teraz "biegać, jak młoda dziewczyna." Oczywiście, takie rezultaty nie pojawią się w ciągu jednego dnia. Należy dodać, że niektórzy ludzie czują się osłabiaj podczas samej kuracji, jak też bezpośrednio po niej. Jest to spowodowane wypłukaniem trucizn z organizmu.

Zdarza się też, że ludzie, którzy cierpieli na liczne dolegliwości jelit, nie odczuwają wyraźnej poprawy przed upływem siedmiu miesięcy. Tyle czasu potrzebuje organizm, aby odbudować zniszczone tkanki.

BISER: Czym różni się twój program od innych?

IRONS: Inni koncentrują się na pożywieniu - na tym, co wchodzi do twego ciała. Mój program kładzie nacisk na eliminację - na to, co wydalasz z ciała.

Jeśli będziesz doskonale się odżywiał i miał doskonałe wypróżnienia, to twoje zdrowie także będzie doskonałe.

BISER: Dziękuję bardzo za rozmowę.


PYTANIA CZYTELNIKÓW I ODPOWIEDZI

Uzależnienie od lewatywy

PYTANIE: Nie jestem skłonny do robienia lewatywy z kawy, gdyż znane autorytety orzekły, że lewatywa osłabia mięśnie odbytnicy, stoi na przeszkodzie normalnemu wypróżnieniu i uzależni je na przyszłość od lewatywy. Czy takie uzależnienie może wystąpić?

MR IRONS: Lewatywy nie tworzą zwyczaju. Wręcz przeciwnie. Lewatywa czyści okrężnicę, pomaga odbudować uszkodzone tkanki, wzmacnia jelita, a nawet zmniejsza potrzebę stosowania następnych zabiegów.

Chciałbym dodać, że nie powinieneś stosować dużej ilości wody. Jest możliwe, choć mało prawdopodobne, że tkanki okrężnicy mogą się rozciągnąć. Zawsze używaj małej ilości wody, następnie masuj jelita ruchem kolistym, tak aby rozprowadzić wodę po jelitach i wypłukać fekalia. Kiedy to zrobisz dobrze, będziesz mógł zatrzymać kwartę bądź więcej lewatywy bez jakiegokolwiek natężenia. »

Zapchane jelito

PYTANIE: Ostatnio moja okrężnica zapchała się kompletnie. Po kilku godzinach napinania się, wydaliłam ogromny, suchy stolec, który miał średnicę kilka razy większą od mojego jelita. Od tego czasu czuję, że mięśnie odbytu są sparaliżowane. Odczuwam wyraźnie obecność stolca, ale nie odczuwam ruchów jelit. Zdarzyło mi się to po raz pierwszy w życiu.

Co powinnam zrobić?

DR KELLY: Myślę, że problem ten wystąpił w wyniku załamania się współczulnego układu nerwowego, którego ośrodki pobudzają ścianki okrężnicy. Musiało to wydarzyć się w wyniku straszliwego stresu.

Kiedy ośrodki nerwowe nie pobudzają jelit do pracy,

tlia pozostają w jelitach dłużej niż zwykle i tracą swoją ^otność. Stają się suche, mogą utkwić w zagłębieniach, przez co stają się trudne do wydalenia.

Uważam, że oprócz załamania nerwowego, doświadczenie wydalenia ogromnej ilości stolca stało się dodatkową przyczyną, że zwieracz mięśni doznał silnego skurczu.

Aby przezwyciężyć ten nagły kryzys, natrzyj żołądek olejem rycynowym. Przeniknie on przez skórę i jelita zaczną pracować. Masuj delikatnie olejkiem żołądek, następnie okryj go folią i ogrzej poduszką elektryczną przez 20 minut. Powtórz ten zabieg, jeśli to będzie konieczne.

Dodatkowo możesz wziąć dwa glicerynowe czopki albo zrobić lewatywę z 1 części gliceryny i 1 części wody. Na koniec, przyjmij 0,5 do 1 łyżeczki soli gorzkiej, dwa razy dziennie.

UWAGA EDYTORA: Skontaktowaliśmy się także z dr Alanem Pressman'em, jednym z naszych doradców. Zaleca on nasiadówkę, przygotowaną z 3-4 szklanek gorzkiej soli rozpuszczonej w wodzie. Zapewnia, że to rozluźni skurcz mięśni w twoich jelitach. Sugeruje także jedzenie 1-2 szklanek dziennie ugotowanej na parze, ugniecionej na papkę marchewki z cukinią.

Wydalenie pasożytów

PYTANIE: W ostatnim wydaniu magazynu dr Kelley polecał jedzenie przez trzy kolejne dni ananasów, aby zlikwidować pasożyty. Czy istnieją też inne metody?

DR KELLEY: Możesz przyjmować suplement o nazwie Zymex II, dwie kapsułki trzy razy dziennie, przez trzy do czterech miesięcy. Koniecznie musisz wypłukać toksyny, stosując lewatywę i Bentonite w płynie, gdyż całkowite wyniszczenie pasożytów może wyzwolić niebezpieczną ilość trucizn w jelitach.

Kręgarstwo i masaże

Wiesław Wojciechowski

  • bezoperacyjna korekcja kręgosłupa
  • nieinwazyjne bezbolesne zabiegi
  • skuteczna likwidacja bólu np. rwy kulszowej

Czytaj więcej: Kręgarstwo i masaże

Irydologia

Wiesław Wojciechowski - diagnoza z tęczówki oka

Ocena funkcjonalnego stanu organizmu przeprowadzona na podstawie badania tęczówek oczu
Irydologia polega na studiowaniu tęczówki oka, aby z jej wyglądu wnioskować o aktualnych i przyszłych chorobach osoby badanej. Nieprawidłowości w funkcjonowaniu organizmu wywołują zmiany kolorystyczne w odpowiednim miejscu tęczówki.

Irydologia wspiera inne metody badania umożliwiając bezinwazyjne określenie funkcjonalnego stanu organizmu i wczesne wykrycie różnego rodzaju zmian w organach osoby badanej. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu zasad map irydologicznych, które to określają topografię tęczówki oka. Taka mapa topograficzna pozwala na analizę zmian powstałych na tęczówce oka.

Czytaj więcej: Irydologia